Ubezpieczenia NNW dla dzieci – jak to załatwić?

Ubezpieczenia NNW dla dzieci

Jak co roku rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym stają przed dylematem jak podejść do tematu ubezpieczenia NNW dla dzieci? Jest to absolutnie podstawowa polisa, którą powinni wykupić wszyscy rodzice dla swoich pociech. Ważne tylko, aby było to porządne ubezpieczenie!

Fakty odnośnie ubezpieczenia NNW dla dzieci

Na dobry początek przyjrzyjmy się faktom odnośnie ubezpieczenia NNW dla dzieci. Ponad 90% rodziców deklaruje, że ubezpiecza dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków. W zeszłym roku prawie 50% rodziców wskazywało, iż ubezpiecza dzieci w ramach ubezpieczeń oferowanych w placówkach oświatowych. Przeszło 35% rodziców zdecydowała się na indywidualne ubezpieczenie dziecka i nie skorzystanie z oferty przedstawionej w szkole czy przedszkolu. Około 15% rodziców ma ubezpieczenie dziecka w ramach pakietów oferowanych przez pracodawcę w ubezpieczeniu grupowym. Fakty są takie, że coraz więcej osób szuka ubezpieczenia NNW dla dziecka na własną rękę. Równocześnie  wśród osób, które decydują się na oferty przedstawiane przez placówki oświatowe pojawia się coraz więcej osób, które  dodatkowo ubezpieczają dzieci.

Dlaczego szczególnie ważne jest ubezpieczenie dziecka?

Z mojego, jako agenta punktu widzenia cieszy coraz większa świadomość rodziców. Bo ubezpieczenie NNW dla dziecka to absolutna konieczność. Zdecydowanie warto przeznaczyć te kilkaset złotych w skali roku na porządne ubezpieczenie dziecka. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że dzieci są szczególnie narażone na urazy. W wielu przypadkach jeszcze nie mają rozeznania co może spowodować uraz. Dzieci są o wiele mniej uważne niż dorośli i mają też słabsze kości. Jeśli już dojdzie do wypadku to w przypadku dzieci szalenie ważny jest odpowiedni proces leczenia i rehabilitacji. Niestety błędy na tym etapie mogą pozostawić następstwa na całe życie. O ubezpieczeniach NNW dla dzieci pisałem już szerzej przed trzema laty.

Nieco przykładów z historii

Patrzę na urazy, które w zeszłym roku zgłosili moi klienci. Wypadek na rowerze złamanie obojczyka, 3 dni w szpitalu i konieczność zabiegu chirurgicznego. Upadek na nartach złamanie kości podudzia, gips przez ponad miesiąc czasu i konieczność rehabilitacji. Złamanie kości nadgarstka w trakcie gry w siatkówkę na lekcji wychowania fizycznego. Można jeszcze tego wymieniać wiele. Wybrałem jednak te, bowiem w przypadku tych urazów rodzice zdecydowali się wybrać najszerszy zakres ochrony NNW dla dzieci. Efekt? W pierwszym przypadku 5900 zł z tytułu urazu i pobytu w szpitalu. Pokrycie wszystkich wypadków na rehabilitacje i leczenie po urazie. Co ważne polisa pokryła też koszty korepetycji niezbędnych z uwagi na nieobecność ucznia w szkole. Uraz na nartach to przeszło 3200 zł z tytułu uszczerbku i pełne pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. W tym przypadku rodzice musieli wydać przeszło przeszło 12 000 zł na leczenie i rehabilitacje. Ostatni uraz to 1600 zł z tytułu uszczerbku.

Osób decydujących się na najwyższe warianty w produktach w zeszłym roku miałem około 30% klientów. Jest to liczba o wiele większa niż przed rokiem. Oby w tym roku była jeszcze wyższa! Prawda jest taka, że nigdy nie ma takiej sumy ubezpieczenia która byłaby za wysoka. W sytuacji urazu każda wypłacona złotówka jest na wagę złota. Wszystko powinna zatem determinować składka czyli ile możemy sobie pozwolić zapłacić za ubezpieczenie? Pamiętajmy jednak, że mówimy tutaj o składkach rocznych. Czasem „zaoszczędzone” kilkaset złotych może mocno odbić się na naszej sytuacji finansowej w chwili urazu dziecka.

Jak rozwiązać temat ubezpieczenia NNW dla dzieci?

Jeśli szukacie Państwo porządnego ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków dla waszych pociech to zapraszam do skorzystania z linku poniżej. Zachęcam, aby swój kursor myszki kierować przede wszystkim w pakiety po prawej stronie, które dają gwarancje bardzo wysokich i adekwatnych świadczeń.

 

Chcesz kupić ubezpieczenie NNW dla dzieci? Kliknij w link poniżej: 

Zapraszam do zakupu

 

Więcej info:

Ulotka Twoje Dziecko 2021_

OWU_Twoje_Dziecko_z_karta_2019-11-12 (1)

Załącznik do OWU Tabela_Twoje_Dziecko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *