O mnie

„Lepiej jest godzinę pomyśleć o swoich pieniądzach, niż tydzień na nie pracować”. Okazuje się, że niestety często brakuje nam tej godziny, absolutnie kluczowej dla nas godziny….

Problematyka zabezpieczenia kwestii finansowych w oparciu o instrumenty prawne i ubezpieczeniowe jest dla mnie nie tylko pracą zawodową, ale również pasją. Nazywam się Sebastian Solecki i jestem agentem ubezpieczeniowym oraz menadżerem obszaru sprzedaży.  Moją misją zawodową jest dostarczenie klientom kompleksowych rozwiązań prawnych i ubezpieczeniowych, aby w pełni zabezpieczyć różne aspekty ich finansów.

W codziennej pracy spotykam się z ludźmi, którzy szukają odpowiedniej ochrony ubezpieczeniowej uzupełnionej o rozwiązania prawne. Szukają programów, które są  w stanie zapewnić im gwarancje bezpieczeństwa finansów ich i ich bliskich. Moim klientami są zarówno osoby indywidualne jak i przedsiębiorstwa. W relacjach z klientami kluczowy jest dla mnie wzajemny szacunek, uczciwość oraz szczera relacja. Każdego dnia staram się udowadniać swoją postawą, że sektor finansowy jest miejsce, gdzie możemy otrzymać odpowiednią, dopasowaną do nas i transparentną usługę, która spełni nasze oczekiwania.

 

W 2017 roku uzyskałem tytuł konsultanta, a rok później tytuł specjalisty ds. ubezpieczeń. Od  2019 roku czynnie uczestniczę w pracach Dolnośląskich Pracodawców Regionalnego Związku Pracodawców Konfederacji Lewiatan,a także współtworzę Stowarzyszenie Agentów Ubezpieczeniowych „Bezpieczna Perspektywa”.

Czuję, że rynek ubezpieczeniowy jest w przede dniu dużych zmian, które zmierzają w kierunku mocnej profesjonalizacji tej branży. Od 2016 roku kieruje grupom agentów, a także rozbudowuję zespół o ludzi z podobnym spojrzeniem na potrzebę zabezpieczenia finansów od strony prawnej i ubezpieczeniowej. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się na autorskich szkoleniach, które realizuje jako trener wewnętrzny sieci sprzedaży.

Moja misja w zakresie budowy zespołu to stworzenie wąskiej grupy najlepszych ekspertów finansowych na Dolnym Śląsku, którzy będą w stanie podpowiedzieć klientowi w każdym temacie odnoszącym się do jego finansów. Stawiam sobie za cel odczarowanie zawodu agenta, poprzez zerwanie z mitami lat dziewięćdziesiątych i wizerunkiem, który daleki jest od tego jaki agenci mają w Zachodniej Europie czy w Stanach Zjednoczonych.

Jako absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz studiów podyplomowych z Zarządzania przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, podjąłem się studiów doktoranckich z nauk prawnych. Obecnie przygotowuje pracę doktorską dotyczącą problematyki prawnej regulacji rynku ubezpieczeniowego w Polsce.

W wolnym czasie lubię dobre kino (dzisiaj już bardziej w wersji domowo-streamingowej) oraz książek (począwszy od poradników psychologicznych, biznesowych przez reportaże, kryminały, aż na fantastyce kończąc).

Więcej o mnie: Linkedin