Agent ubezpieczeniowy 2.0: Nowy cykl artykułów!

Agent ubezpieczeniowy 2.0 to cykl wpisów, którego celem jest odpowiedź na bardzo istotne pytanie. Jakie cechy musi spełniać agent ubezpieczeniowy, aby odnieść sukces? Przy okazji cykl pokaże Państwu jak wygląda praca dobrego agenta i jakie są jego zadania.

Agent ubezpieczeniowy zawód przyszłości czy wymierająca profesja?

Każdego miesiąca setki ludzi rozpoczyna swoją przygodę z branżą ubezpieczeniową zostając agentem ubezpieczeniowym. Praktycznie każda firma poszukuje notorycznie współpracowników i dąży do rozbudowy sieci sprzedaży. Niestety okazuje się, że z tych licznych adeptów sztuki ubezpieczeniowej po krótkim czasie zostają nieliczni.  Tylko niewielki procent osób utrzyma się na stałe w biznesie. Proces ten ma efekt taki, że w internecie możemy znaleźć ogrom wpisów rozżalonych osób. Osób, które próbowały być agentem ubezpieczeniowym i z jakiś przyczyn nie wyszło.

Ale jest też druga strona medalu… Sieci sprzedażowe towarzystw ubezpieczeniowych liczą kilkanaście tysięcy współpracowników – wystarczy wspomnieć, iż w 2017 roku było prawie 15 tysięcy agentów wyłącznych na rynku! Pytanie ilu odnosi prawdziwy sukces w tej branży? Oczywiście można powiedzieć, że wygląda to nieco jak w świecie sportu. Gdzie wielu zaczyna uprawiać jakąś dyscyplinę, chcąc wejść na zawodowy poziom. Udaje się to nielicznym, a z tej grupy tylko kilka, kilkanaście osób odniesie prawdziwy sukces. Wydaje się jednak, że w życiu zawodowym poprawa tej statystyki może być jednak nieco prostsza niż na arenach sportowych. Ostatnie lata pracy z agentami, obserwacji wielu z nich, szkolenia i wdrażania kolejnych przedstawicieli pozwalają mi zaryzykować twierdzenie, że dzisiaj, aby odnieść sukces w tym zawodzie trzeba być jak najbardziej zgodnym z pewnym modelowym układem cech, który na potrzeby artykułu nazwę profilem współczesnego agenta. A, że każdy model powinien mieć swoją nazwę to nazwijmy go AGENT UBEZPIECZENIOWY 2.0.

Agent ubezpieczeniowy 2.0 – co go wyróżnia?

W tym wszystkim nie chodzi jedynie o to, aby wymienić kilka cech i ładnie je nazwać. Zawsze bolało mnie, kiedy przy różnych okazjach słyszałem te utarte frazesy i hasła dotyczące cech idealnego pracownika. Wszyscy wymieniamy je jednym tchem, niestety w wielu przypadkach nie mając pojęcia co dokładnie się pod nimi kryje. Przede wszystkim należy zrozumieć co kryję się pod daną cechą i wskazać jakie zachowania wpisują się w to modelowe określenie. Stąd moją podstawową intencją jest stworzenie z tego materiału cyklu wpisów w którym każdy artykuł będzie opisywał jedną z wymienionych tutaj cech. Będę podawał przykłady odnoszące się do tej cechy zarówno te pozytywne jak i negatywne.  Czy pozwoli to stworzyć swoisty model kompetencji? Być może tak, ale przede wszystkim chciałbym, aby potencjalnym kandydatom na agenta pokazać na czym polega ten zawód. Z drugiej strony dla agentów może to być wskazówka co zmienić i jak stać się AGENTEM 2.0.

Albo zwyciężymy, jako zespół… albo zginiemy jako jednostki.

A więc zaczynajmy! A skoro na wstępie było o analogii sportowej to trzymajmy się tej analogii. Drużyna piłkarska liczy jedenastu zawodników i aby wygrać mecz potrzebne jest zaangażowanie każdego z nich. Oczywiście przy zwycięstwie 1:0 to jedna osoba zdobyła tą zwycięską bramkę, ale czy to nie jest tak, że równocześnie dziesięciu kolegów na boisku nie mogło popełnić poważnego błędu przez 90 minut? Agenta 2.0. opisuje zatem jedenaście kluczowych cech, których wysoki poziom może dać nam sukces w tej branży. Oczywiście część z nich może być u nas mocniejsza, ale żadnej nie może zabraknąć.

Każda z tych cech będzie Państwu przedstawiana w artykułach, które będą mieć swoją premierę co środę o godzinie 9:30. Tak więc zapraszam! A do tego czasu polecam wrócić do artykułu „Agent ubezpieczeniowy – czy warto pracować w ubezpieczeniach?”

3 comments on “Agent ubezpieczeniowy 2.0: Nowy cykl artykułów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *