Nie motywujmy pracowników, tylko weźmy zmotywowanych czyli Roadshow Jakuba B. Bączka

Marzenia się spełnia! Z takim hasłem przyjechał do Wrocławia Jakub B. Bączek w ramach swojego RoadShow. Miałem przyjemność uczestniczyć w spotkaniu, które odbyło się w Hotelu Terminal.

Jakub B. Bączek jest postacią wyjątkową, która przynajmniej dla mnie kojarzy się nieodmiennie z sukcesem drużyny S. Antigi na Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej. Siatkówka to dyscyplina, z którą też w jakimś stopniu byłem i jestem związany więc możliwość posłuchania człowieka, który w tak dużym stopniu przyczynił się do jednego z naszych największych sukcesów była dla mnie pozycją obowiązkową w kalendarzu na rok 2018.

Ponad trzygodzinne spotkanie pełne było pozytywne energii i dużej ilości inspiracji. Pomimo, iż jak zauważył sam bohater wieczoru styczeń jest złym miesiącem na szkolenia to jednak Roadshow w jego wykonaniu jest świetnym pomysłem. Sporo było o planowaniu, o celach, o marzeniach czyli kluczowy temat każdego z nas na początku roku. Było o tym jednak bez zbędnej kokieterii i patosu, czysto praktyczne uwagi, które na pewno okażą się kluczem w planowaniu 2018 roku.

Jakub zaimponował mi swobodą prowadzenia spotkania, świetną organizacją i naprawdę przystępnym przekazem dotyczącym interesujących tematów. Całość podparta bogatym doświadczeniem i wiedzą. Co do wiedzy to ogromne brawa za korzystanie z najnowszej wiedzy bo to jednak świadczy o „byciu na bieżąco” w problematyce. Naprawdę wydarzenie godne polecenia, a też z rozmów kuluarowych widać, że wielu uczestników wraca na spotkania Jakuba B. Bączka czyli … ma to coś!

Był też akcent odnoszący się do ostatnich wpisów czyli przywołanie badań Richarda Thalera, o którym wspominałem przy okazji artykułów o reformie emerytalnej.

Baterie naładowane, jest kilka inspiracji i porządny kopniak do działania. Teraz tylko ważne, aby tego nie zaprzepaścić i od samego początku konsekwentnie robić swoje!

Po szkoleniu wzbogaciłem swoją domowe bibliotekę o dwie pozycje J. B. Bączka „Zarobić milion, idąc pod prąd” oraz napisana wspólnie z Jackiem Santorskim „Z prądem i pod prąd. Determinacja”. Jak tylko skończę obie książki chętnie podzielę się wrażeniami.

I pamiętajcie marzenia się spełnia!

3 comments on “Nie motywujmy pracowników, tylko weźmy zmotywowanych czyli Roadshow Jakuba B. Bączka

  1. Czekam z niecierpliwością na recenzję tych dwóch książek. Szczególnie na „Zarobić milion, idąc pod prąd”. Zazdroszczę spotkania z Panem Jakubem B. Bączkiem, po takim spotkaniu na pewno dostaje się dodatkowej energii do działania.

    1. Bardzo wartościowe spotkanie. Polecam w miarę możliwości wybrać się na spotkania z Panem J. B. Bączkiem – zdecydowanie warto! Już wkrótce recenzje książek, więc zapraszam do śledzenia strony. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *