Coś „chorego” w ubezpieczeniu samochodu…

Dużo jeździsz samochodem? Masz dobry, drogi samochód? Co roku wydajesz sporo na OC+AC? Czy warto? Na pewno tak, ale jest w tym coś chorego…

Samochód kosztujący około 100 000 zł jeśli ubezpieczamy w pakiecie OC + AC i klient ma już nieco zniżek to wydamy około 5000 zł w skali roku czyli w przeliczeniu na miesiąc 416 zł. Dużo nie dużo, ale przecież dobry samochód to komfort jazdy, a jeśli jeździsz w skali roku powyżej 10 000 km to już jednak warto pozwolić sobie na odrobinę komfortu.  Jeśli nasz ukochany samochód uległby zniszczeniu lub komuś spodobałby się równie mocno jak nam to przecież warto zadbać o to, żeby trauma z tym związana była zrekompensowana finansowo.

A teraz pytanie czy tyle przeznaczasz na swoje ubezpieczenia zdrowia i zdolności zarobkowania? Czy taką samą kwotę odkładasz co miesiąc na emeryturę? Przyjmując proste założenie, że skoro jeździsz samochodem za nieco ponad 100 000 zł to powinieneś zarabiać około 10 000 zł to 415 zł to nieco ponad 4% twoich dochodów.  Założę się, że nawet takiej kwoty nie przeznaczasz na te rozwiązania, a jedyne czym możesz się „pochwalić” jest ubezpieczenie grupowe w pracy. A przecież sztuka mówi, że na ubezpieczenia i emeryturę powinniśmy przeznaczać 10% dochodów czyli tutaj powinna być mowa minimum o 1000 zł.

No tak, ale przecież jesteś młody, piękny, zdrowy i całe życie przed Tobą. Życie piszę jednak różne scenariusze, a szansę, że będziesz zdrowy lub chory są 50/50. Czy warto w kwestii swojej przyszłości finansowej zdawać się na pastwę losu?

A co mogę Ci zaoferować jeśli masz 30 lat i 1000 zł miesięcznie. Przede wszystkim 500 000 zł (słownie: pół miliona) w razie gdyby dopadła Cię jedna z najpoważniejszych chorób jakie znamy czyli nowotwór, udar lub zawał i inne (jest ich ponad 45!). To kwota, która zabezpieczy Twoje dochody na 50 miesięcy czyli nieco ponad cztery lata. Jeśli pomimo choroby będziesz mógł pracować to pół biedy, środki pójdą na leczenie, a dochody najwyżej będą wymagały uzupełnienia. Jeśli jednak nie będziesz już mógł pracować to zabezpieczam cię na dodatkowe 500 000 zł, które pozwoli ci dostosować swoje życie to nowej sytuacji. Na tym jednak nie koniec: polisa zabezpiecza twoją rodzinę również na wypadek śmierci niezależnie czy będzie ona spowodowana wspomnianą wcześniej chorobą czy po prostu rozbijesz się swoim autem, które ma pakiet OC/AC za 5000 zł rocznie.

Ale to jeszcze nie wszystko….

Przecież scenariuszy jak w kinie jest wiele i Ciebie może dotyczyć ten najpiękniejszy czyli długie, życie w zdrowiu, szczęściu, aż do emerytury. A tutaj ZUS raczej nie powali cię na kolana. W rozwiązaniu o którym rozmawiamy w wieku 65 lat będziesz miał jeszcze ponad 500 000 zł na prywatną emeryturę. Pół miliona daje Ci około 5000 zł prywatnej emerytury.

Nie pozwól, żeby Twój samochód był więcej wart niż Ty sam…. Bo to jest chore!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *